XML
Informacja o Gminie

Gmina Miejsce Piastowe - szkic

Gmina Miejsce Piastowe położona jest w południowo – wschodniej części województwa podkarpackiego w Kotlinie Krośnieńskiej, stanowiącej środkową część Dołów Jasielsko – Sanockich. Na południe od Kotliny Krośnieńskiej ciągną się Garby Iwonicko – Rymanowskie, które wraz z Górami Dukielskimi stanowią strefę przejściową pomiędzy Dołami Jasielsko – Sanockimi, a środkową częścią Beskidu Niskiego. Powierzchnię gminy wynoszącą 5132 ha, zamieszkuje obecnie 13 507 mieszkańców (stan na dzień 31.12.2022 r.).

W skład Gminy wchodzi 9 sołectw: Głowienka, Łężany, Miejsce Piastowe, Niżna Łąka, Rogi, Targowiska, Widacz, Wrocanka, Zalesie.

Przez teren gminy przepływają rzeki Jasiołka i Lubatówka, oraz potoki Iwonicki i Badoń. Obszar Gminy Miejsce Piastowe położony jest na terenie pozostającym pod wpływem zarówno wilgotnych mas powietrza pochodzących z północy kraju, jak i suchych mas z głębi kontynentu euroazjatyckiego. Cała gmina znajduje się w strefie klimatu górskiego i podgórskiego.

Gmina Miejsce Piastowe - komunikacja

Gmina posiada bardzo dobre warunki komunikacyjne. W Miejscu Piastowym krzyżują się dwie drogi krajowe:  
 - droga krajowa międzyregionalna nr 28 relacji: Wadowice - Nowy Sącz - Jasło - Krosno - Sanok - Przemyśl,
- droga krajowa międzyregionalna nr 9 i międzynarodowa nr E- 371 relacji: Radom -Rzeszów - Domaradz - Miejsce Piastowe - Barwinek.

Najbliższe drogowe przejście graniczne w Barwinku odległe jest o 30 km od Miejsca Piastowego.

Widok na Miejsce Piastowe z lotu ptaka.

 

Podmiot publikującyUrząd Gminy Miejsce Piastowe
WytworzyłMariusz Dynowski - Inspektor2007-06-21
Publikujący Mariusz Dynowski - Admin 2007-09-03 13:02
Modyfikacja Mariusz Dynowski - Redaktor BIP 2023-06-22 09:51